wtorek, 7 stycznia 2014

Styczeń miesiącem wrażeń, czyli na sportowo :)

Zaczął się nowy rok, 2014... Codulek 1 stycznia obchodziła pół roku. Tak, moja mała żyje już 6 miesięcy na tym świecie, a oznacza to, że możemy zacząć stawiać pierwsze kroki w kierunku Agility! Dziś pierwszy raz zapoznawałam ją ze stacjonatą. Ułożyłam krótką sekwencję zawierającą tunel twardy i jedną stacjonatę. Tyczka ze stacjonaty leżała oczywiście na ziemi, musimy pamiętać że nawet jeśli nasz psiak 1/2 roku za sobą, to nie znaczy to, iż możemy z nim normalnie skakać jak z dorosłym psem. Codzie mam zamiar podwyższyć tyczkę na wysokość 1 cm od ziemi, gdy ta będzie miała dopiero 11 miesięcy. Byłam zachwycona rezultatem pierwszego treningu, bo mała od razu zrozumiała o co chodzi. Zaczęłam również ćwiczyć z nią trudniejsze rzeczy, tj. obieganie przeszkody i przeskakiwanie z drugiej strony lub zmiana ręki. Skupiała się na prawdę doskonale, jak na pierwszy raz. 

Zaczęłam myśleć o feriach... Przecież u mnie, na Śląsku zaczynają się one już 20 stycznia! Myślałam, myślałam i wymyśliłam!! Uwaga, uwaga!! Spełni się moje kolejne marzenie! JEDZIEMY NA 2 DNI DO ANNÓWKI!! <3 Kontaktowałam się z właścicielką Annówki w sprawie jakiegoś seminarium obikowego, a Pani rzekła mi, iż możemy wziąźć udział w agilitowo-sztuczkowych Startersach! :) Byłam zdziwiona, bo sądziłam że trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, ale Pani powiedziała, że nie ma przeciwwskazań. Coda nie będzie skakała przez niewiadomo jakie wysokości. Tyczki będą spoczywać na ziemi, a my złapiemy ze sobą jeszcze lepszy kontakt i oby dwie czegoś się nauczymy. Codulczak rozwinie świadomość ciałka, zacznie bardziej "kumać" Agility. Jest to również kolejna okazja do socjalizacji. 

Planujemy także wybrać się na wystawę 19 stycznia do Sosnowca. Nasz debiut w klasie Szczeniąt :) 

8 komentarzy:

 1. Wszystkiego najlepszego Coda!<3 Sami robicie tory, czy jesteście zapisani do szkółki?:) Życzę powodzenia w Agilitowaniu! Mój Lacky już opanował.:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tor mamy zrobiony na zamówienie z breska.pl :)

   Usuń
 2. Ale super, że wybieracie się do Annówki, zazdroszczę :D
  ŻĄcyzymy szczęścia w agi i wszytskiego naj Coda!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zostałaś nominowana u mnie na blogu do LBA, zapraszam do siebie po więcej informacji na ten temat :)
  http://oo-mini-kaa.blogspot.com/2014/01/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkiego Najlepszego Coda! ;)) My do Annówki jedziemy na wakacje :) Powodzenia na wystawie!

  OdpowiedzUsuń
 5. pamiętasz może wymiary pierwszej obróżki Cody? Chciałabym wiedzieć w 8-9 tygodniu ile suczka bordera ma wtedy obwodu w szyi ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkiego naj dla Cody, mam pytanie, bo mogłaś nie zauważyć jakie masz dosłwadczenia związane z hodowlą hihg avove the sky, bo planuję nabyć tam szczeniaka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. źle napisałam nazwę high above the sky

   Usuń