sobota, 21 września 2013

Czym karmię moje sunie? ♥

Dieta Lady opiera się głównie na suchej, mokrej karmie i smakołykach. Staram się dla niej wybierać produkty z najwyższej półki. Lady ma 6 lat więc raczej wskazane jest, by dostawała 1 posiłek dziennie. Dostaje jeść o 7:30 rano. W poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty dostaje suchą karmę, zazwyczaj jest to Royal Canin Cocker 25:
2x w tygodniu; w środy i niedziele, dostaje karmę z puszki, którą bardzo polecam. Jest ona ręcznie przyrządzana i pakowana. Jednak trzeba zwrócić uwagę na cenę, gdyż nie wszystkim ona odpowiada.
Niektóre puszki kosztują nawet 12 zł. \
Evanger's Premium:
Raz w tygodniu, w piątki Lady dostaje jakiś produkt z białka, lub gotowane danie, o którym napisałam niżej, przy opisywaniu diety Cody. Jeśli chodzi o białko to jest to zazwyczaj twaróg półtłusty, ser lub coś w tym rodzaju. POD ŻADNYM POZOREM NIE DAWAĆ PSU MLEKA!!

Jeśli chodzi o smakołyki, to chciałabym podkreślić, iż Lady jest bardzo wybredna. Je ona jedynie smaki w 100%/90% mięsne. Nie tknie biszkopcików lub innych suchych ciastek. Dlatego korzystamy z produktów firmy BRIT Let's Bite:
Dieta Cody aktualnie składa się z 3 posiłków dziennie; o 7:30, o 15 i 18. Stosuję się do zaleceń hodowcy. Każdy posiłek jest zróżnicowany. Przez 4 dni w tygodniu Coda dostaje na śniadanie suchą karmę firmy PURINA Pro Plan Puppy Original:
Na obiad wyżej wspomniane dnie gotowane! Otóż.. co się kryje za tą nazwą? Ryż, kurczak i marchewka. Gotujemy ryż i w końcowej fazie gotowania dodajemy pokrojonego w kostkę kurczaka i pokrojoną w plastry marchew i gotujemy do momentu aż kurczak stanie się całkiem biały. Można dodać brokuł. NIE DODAJEMY ŻADNYCH PRZYPRAW!!


Na kolację Coda dostaje również suchą karmę.
3x w tygodniu jej MENU wygląda następująco: na śniadanie ugotowane jajko 
Na obiad danie gotowane, tylko ryż zastępuje makaronem, natomiast na kolację twaróg:
Dla wzbogacenia malucha w witaminy daję jej codziennie tabletkę z witaminami firmy Vita-Vet:
Coda nie jest wybredna, jeśli mowa o smakołykach, ale kupuję jej również smaki firmy BRIT Let's Bite Puppy Rings:

Dieta moich psów dostarcza im wszystkich witamin i zachęcam by stosować się od czasu do czasu do menu zaprojektowanego przeze mnie. ;)


2 komentarze: